LGS Puan Hesaplama 2022

LGS Puan Hesaplama aracında, Doğru ve Yanlış sayılarını girerek puanınızı hesaplayabilirsiniz.2021 yılında yapılan Liselere Giriş Sınavına uygun olarak hazırlanmıştır. Hesaplama aracı katsayıları düzenlenmiştir. Lise taban puanları (Tüm şehirler), Geçmiş sınavlar, MEB tarafından yayınlanan örnek sorular gibi bir çok özelliği kendinde barındıran 500 Bine yakın indirmeye erişen ücretsiz android uygulamamızı aşağıda ki bağlantıdan indirebilirsiniz. 

Android LGS Puan hesaplama 2022 program link : https://play.google.com/store/apps/details?LGS2022

LGS sınavı Sözel Test ve Sayısal Test olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır.LGS sınav tarihi bu sene için henüz belli değildir. Belli olduğu zaman buradan belirtilecektir.

SÖZEL TEST Soru Sayısı SAYISAL TEST Soru Sayısı
Türkçe 20 Matematik 20
T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 10 Fen Bilimleri 20
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 10    
Yabancı Dil 10    
Toplam : 50 Toplam : 40

İlk oturum olan sözel bölüm 50 soru ve 75 dakika, ikinci oturum olan sayısal bölüm ise 40 soru ve 60 dakika olmak üzere uygulanacaktır. Böylece adaylara her iki oturumda da soru başına ortalama 1,5 dakika süre verilmiş olacaktır.

LGS’nin ilk oturumu olan sözel bölümde Türkçe dersinden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 ve Yabancı Dil dersinden de 10 soru olmak üzere toplamda 50 soru sorulacaktır. İkinci oturum olan sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin her birinden 20’şer soru olmak üzere adaylara toplamda 40 soru sorulacaktır. Böylece her iki oturumda adaylara sorulacak toplam soru sayısı 90 olacaktır.

LGS’de 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. LGS’de her derse ait testlerde adayın yanlış cevaplamış olduğu soru sayısının üçte biri, ilgili teste ait doğru sayısından çıkarılarak adayın ilgili dersten alacağı ham puan elde edilmektedir.