Kripto Maliyet Hesaplama aracı ile karşınızdayım. Bu hesaplama aracının bir benzeri Hisse Maliyet Hesaplama sayfasında yapılmıştı.

Daha önce yapmış olduğum maliyet hesaplama aracını hisselere göre yapmıştım. Aslında mantık olarak aynı hesaplama sistemi. Sadece kripto paralarda virgülden sonrası önemli olduğu için, virgülden sonrasına bu hesaplamada çok karışmadım. Sonuç olarak gösterdiğim hücreyi biraz daha geniş tutarak uzun sayıları görünür hale getirdim.

Coin maliyet düşürme hesabı yapmak isteyenler için, özelleştirilmiş bir hesaplama aracıdır. Artık trade sisteminin toplumda giderek analize dayalı gittiğini düşünürsek, bu tür hesaplamaların önemi artmaktadır. Kimi bunu excel dosyalarında yapmakta, kimisi hesap makineleri ile yapmaktadır. Bende siteye böyle bir hesaplama aracı yapmak istedim. Dilediğiniz cihazdan bu sayfa ile, anlık kolay bir hesaplama yapabileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca Google Play mağazada yayınlanan Kripto Para Takip uygulamasına göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu hesaplama aracında tüm kripto para maliyet hesaplaması yapabilirsiniz. Burada yaşadığınız sorun olursa hesaptablosunet@gmail.com‘a yazmayı unutmayınız. Hesaplama aracına özellikle TL veya Dolar girmeniz önemli değil. Yani TL olarak girerseniz sonuç TL olarak görünür. Sonuçta matematiksel bir işlem olduğu için size sadece ortalamayı gösterir.

Kripto Para

Coin Ortalama Maliyet Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Coin ortalama maliyet hesabı, hisselerde olduğu gibi aynı mantıkla hesaplanmaktadır. Yani kripto Para Coin adetleri ile coin fiyat kademeleri çarpılır. Daha sonra coin adetleri toplanıp bu sayıya bölünür. Etherium ile örnek verelim ;

Coin AdetCoin FiyatToplam
225005000
330009000
14000/5 = 2800 ortalama maliyetimiz olacaktır.

Ortalama hesaplama hisse coin farketmez, mantığı aynıdır. Kripto parada maliyet düşürmek için yukarıda ki hesaplama aracını kullanabilirsiniz.