Bu yazıda merak edilen gate io borsası hakkında bilgi vereceğim. Gate io güvenilir mi okuyup anlayacağız. Kripto paralar değerlendikçe buna bağlı borsalar işlemler önem kazanmaya başladı. Haliyle kullanıcılar acaba nedir ne değildir bu adamlar diye merak etmektedir. ➡ Gate io düşük komisyonla alış satış yapmak için tıklayıp üye olabilirsiniz.

Gate io güvenilir mi

Bir anımı aktarayım bunla alakalı. “3-4 sene önce ilkbahar zamanıydı, bir arkadaştan Bitcoin adını duymuştum o zamanlar hatırladığım kadarıyla 1000$ civarıydı galiba tam hatırlamasam da. Bende ne olur ne olmaz diye biraz alayım dursun dedim. O zamanlar hangi borsalar vardı hatırlamıyorum. Ancak bir borsadan alayım dedim fakat işte bu kimlik doğrulama gerekliymiş. Yabancı borsa bunlar kimdir nedir diye internetten araştırdım. Meşhur yorumların yapıldığı siteye denk geldim. Orada buna inanıp kimlik gönderen selfie gönderen var mı gibi yorumları görünce tırstım, vazgeçtim 🙂 ” Şimdi tabi işler değişti doları gördüğümüz her yere kimlik gönderir olduk 🙂

➡ Gate io düşük komisyonla alış satış yapmak için tıklayıp üye olabilirsiniz.

Gate io nedir ?

Gate io bir kripto para borsasıdır. Binance, BTCTürk, Paribu..vb gibi kripto para alım satım yaptığımız sistemdir. 2013 yılında kurulan borsa faaliyetlerine devam etmektedir. Çin merkezli bir platformdur.

Gate io güvenilir mi ?

Thodex gibi bazı borsalarda yaşanan sıkıntı ile acaba gate de aynısı olur mu düşüncesi yatırımcıları bu meraka itmiştir. Burada güvenmek için hacim, trafik gibi bilgilere ihtiyacımız var. Yani bilinmeyen az kullanılan değil de bilinen çok kullanılan bir borsa tercih ettiğimizde riski aza indirmiş oluyoruz. Peki bu bilgileri nereden alacağız ? Trafik, işlem hacimleri ve likidite gibi verilere göre puan verip güvenilir borsa sıralaması yapan coinmarketcap sitesinden öğreneceğiz. Kripto Para Borsalarını ve sıralamasını görmek için tıklayınız.

Gate i sıralama

Yukarıda ki adreste incelediğimizde bugün itibariyle 307 borsadan 5. sırada bulunmaktadır. Tabi ilk sırada Binance bulunmaktadır. Buda güvenilirlik skorunun gayet iyi olduğunu gösterir. Para yatırma veya para çekmede sorun çıkmamaktadır. Volalite yükseldiği durumlarda borsalar sıkıntıya girer kısa süreli limitler koyabilmektedir. Zaten borsaların sıkıntıya düşmesi bu hareketi kaldıramamasıdır. Onun için hacmi yüksek borsa seçtiğinizde riskiniz bundan dolayı az olmaktadır.

Gate io Kayıt

Gate io borsasına kayıt olmak için sitesini veya uygulamalarını kullanabilirsiniz. Düşük komisyonla hızlıca kayıt olmak isterseniz buraya tıklayıp kayıt olabilirsiniz. Bilgisayardan tarayıcı ile kayıt olacaksanız adres : https://www.gate.io/signup adresinden Yönlendirme ID (Referral ID) kısmına “4536196” yazarsanız trade işlemlerinizde daha düşük komisyon ödeyebilirsiniz. Kayıt olurken bilgileri girdikten sonra sizden “Fon şifresi” soracaktır. Bu şifreyi alım satımlarda kullanacaksınız muhakkak not alın.

Gate io kayıt

Gate io Giriş

Gate io borsasına giriş için web veya uygulama kullanabilirsiniz. Mobil uygulama için mağazalarda (Play Store,App Store) Gate io diye aratırsanız çıkacaktır. Kırmızı çapraz duran “G” logosu göreceksiniz. Web üzerinden giriş adresi : https://www.gate.io/login Burada kullanıcı adı ve şifre yazdıktan sonra robot kontrolü için puzzle gelecektir. Bu adımı geçtikten sonra adres onayına “confirm” dedikten sonra doğrulama yöntemi e-posta yaptıysanız e-posta adresine 6 haneli kod gelecektir. Bu kod ile sisteme giriş yapmış olacaksınız.

Gate io giriş

Kripto para maliyet hesaplamada bu hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz. Makalede kullanılan Resim Sergei Tokmakov Terms.Law tarafından Pixabay‘a yüklendi.