Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Yöntemleri

Bu yazıda Ziraat Bankası kullanıcılarına kolaylık için internet bankacılığı şifre alma yöntemlerinden bahsedilecektir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İçin Nasıl Şifre Alınır?

Bankaşifre

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile kullanıcılara zaman ve mekân fark etmeden şube konforunda işlem kolaylığı sunuyor. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığının tüm olanaklarını sunan Ziraat Mobil uygulaması ise kullanıcılara telefonlarından bile bankada gibi işlem yapabilmelerini sağlıyor. Kullanıcıların işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde kullanabildikleri bu uygulamaya girmek için internet bankacılığı şifresi gerekiyor. Bu şifreyi almak için ise birkaç yöntem bulunuyor.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İçin Şifre Nasıl Alınır?

Her Ziraat Bankası müşterisi şubeye gitmeden kolay ve hızlı bir şekilde işlemlerini halletmek için Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ya da Ziraat Mobil kullanabilir. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına giriş yapmak ve uygulamanın olanaklarından faydalanabilmek için şifre gereklidir. Ziraat Bankası internet şifresi herkes için farklıdır. Bu sayede hesabınızı güvenle kullanabilirsiniz. İnternet Bankacılığı şifresi almak için öncelikle Ziraat Bankasının internet sitesine girerek (https://bireysel.ziraatbank.com.tr/) şifre alma talebi oluşturulur.

Ziraat Bankası İnternet Şifresi Alma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı şifresi almak için aşağıdaki adımlar takip edilir:

  • Ziraat Bankası İnternet Şubesine girerek (https://bireysel.ziraatbank.com.tr/) dijital bankacılık müşterisi olmak için başvurulur.
  • Başvuru için çıkan ekranda T.C. kimlik numarası (yabancılar kullanıcılar için yabancı kimlik numarası) ve 0 girilmeden 10 haneli olacak şekilde bankada kayıtlı telefon numarası girilir.
  • Devam kısmına tıkladıktan sonraki ekran telefonunuza gelecek mesaj kodunu onaylamak içindir.
  • Bir sonraki ekranda banka kart bilgileri ve kart şifresi istenilir. Ziraat Bankasına ait herhangi bir kartınızın bilgileri ve şifresiyle giriş yapabilirsiniz

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı şifresi siteme kaydettiğiniz telefona mesaj olarak gelecektir. Sisteme bu şifre ile girebilir ve arzuya göre işlemlerinizi rahat ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz durumda şifreyi de değiştirebilirsiniz. Eğer şifre kullanıcıya ulaşmazsa, müşteri hizmetlerini arayıp bu konuda yardım talep edilir ve şifre oluşturma talebinde bulunulur.

Ziraat Mobil Şifre Nasıl Oluşturulur?

Ziraat Mobil, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı için tasarlanmış bir mobil uygulamadır. Ziraat Bankası İnternet Şubesinden yaptığınız tüm işlemleri bu mobil uygulama sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ziraat Mobile giriş yapmak için Ziraat Bankası İnternet Şubesine şifre alırken yapıldığı gibi yukardaki adımlar takip edilerek şifre alınır.

Ziraat Banka Şubesinden İnternet Bankacılığı Şifresi Almak

Müşteriler Ziraat Bankası İnternet Şubesi ya da Ziraat Mobil için şifre almak veya şifre değişimi yapılması için kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilir ve isteklerini şubeden talep edebilirler. Şubeden aldığınız şifre ile Ziraat Bankası İnternet Şubesi ya da Ziraat Mobil’e kolayca giriş yapabilir ve şifreniziz değişebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İçin Ne Gereklidir?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı veya Ziraat Mobil’i kullanabilmek için Ziraat Bankası müşterisi olmak gereklidir. Ziraat Bankasında adınıza en az bir adet vadesiz hesap olmalıdır. Bu gereksinimi taşıyan herkes Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı veya Ziraat Mobil kullanabilir.

Blog sayfamızdan diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazıda kullanılan görsel ; Resim Christoph Meinersmann tarafından Pixabay‘a yüklendi