Hisse Maliyet Hesaplama

Bu programı android telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu yazımızda elimizde ki hissemizin maliyet ortalamasını hesaplayacağız. Hisselerde düşüş ve yükselişlerde hissemiz maliyetimizden farklı noktalara gelir. Düşüşlerde kademeli alım yaparak maliyet düşürmek isteyen veya tam tersi hisse sürekli yükselişlerinde hisse toplarken maliyet hesaplamamıza yarayacaktır. Burada ben 10 kademeli bir hesaplama aracı yaptım. Kademe iyidir diye düşünerek 🙂

Bu hesaplama aracını daha önce de bir çok defa düşündüm ancak kullanıcılardan gelen talepler bu hesaplama aracını yapmamı hızlandırdı. Umarım beklediğinize değer. Eksik fazla durumları muhakkak belirtiniz.

Android mobil uygulamamız da çıktı : https://play.google.com/store/apps/details?id=borsa.hesaplama  Program güncelleme çalışmaları devam etmektedir eksikleri belirtiniz.

Önemli : Belirlediğiniz Nakit ile kaç Lot alabileceğiniz hesaplama aracının alt kısmında yer almaktadır.

Hisse Kar Zarar Hesaplama

Bu programı android telefonunuza indirebilirsiniz.

Hisse Kar Zarar Hesaplama

Hisse Kar Zarar Hesaplama aracını, hisseleri al sat yapmak için kendime göre tasarlamıştım. Sürekli hesap makinesiyle hedef fiyat oluşturmaktan yoruldum bu aracı yaptım. Daha sonra etrafımda beğenilen hesaplama sistemini sizlerle paylaşıyorum.

Bu hesaplama aracı, daha çok al-sat(kv) için kullanılsa da orta vade ve uzun vadeli kağıtlarınızda da kullanabilirsiniz. Şunu söyleyebilirsiniz portföy durumumda kar/zarar zaten gösteriyor. Tabi ki o anlık kar zarar durumunuzu görebilirsiniz. Ancak bu hesaplama aracı daha çok hedef (Destek,direnç) fiyatlarına koşullandığınızda kar veya zararınızı görüntüler.

Hesaplama aracında gördüğünüz eksiklik olursa muhakkak yorumda belirtiniz. Senet Adet, Alış ve Satış fiyatları mecburidir. Komisyon tutarını binde olarak giriniz, örneğin binde 2 ise sadece 2 , on binde 2 ise 0,2 yazınız.

Hesaplama Aracı 

 

Bu sayfada herhangi bir veya birden çok hissenin alım satımı için bilgi alışverişi yoktur. Hisse tavsiyesi yoktur. Burada sadece kağıdı aldığınızda veya almadan kendinize hedef belirlediğiniz zamanlarda ki risk durumunuzu gözden geçirebilirsiniz.

Yakıt Tüketimi Hesaplama

Aracınızın yakıtını yakıt tüketimi hesaplama aracı ile kontrol altına alın.

Aracınızın kilometre başına ortalama ne kadar yaktığı, Ödenecek tutar ile ne kadar gidilebileceği ve Belirli bir mesafe için ne kadar ödeme yapılacağı gibi her türlü sorunun cevabı yakıt tüketimi hesaplama aracımızda.

 

Yakıt tüketimini hangi faktörler etkiler?

Lastik basıncı, motor yağının durumu, kullanılan yanıcı madde türü, klima gibi ek donanım kullanımları, aracın ağırlığı ve taşınan ek yükler gibi faktörler hareket edebilmek için harcanan enerji miktarını etkilemektedir.

Hesaplama programımızda eksik fazla gördüğünüz yer varsa lütfen yorumda belirtiniz. Sizlerden gelen bilgiler ışığında hesaplama araçlarını şekillendiriyoruz.

Bu hesaplama aracını kullanarak düzenli kayıt oluşturup bu verileri daha sonra görüntülemek,düzenlemek veya ekleme/silme işlemleri için hesaptablosunet@gmail.com adresi veya menüden iletişim'e detaylı bir şekilde yazarak bize iletebilirsiniz.

Image by OpenClipart-Vectors from Pixabay

 

KDV+Kâr Payı Hesaplama

KDV+Kâr payı hesaplama aracı.

Bu hesaplama aracını gelen mailler doğrultusunda geliştirdim. Bu hesaplama aracının eksik, hatalı veya geliştirilebilir yönlerini hesaptablosunet@gmail.com adresinden veya buraya tıklayıp iletişime geçebilirsiniz.

Desi Hesaplama

Desi kargo işlemlerinde sıkça kullanılan hacimsel ağırlık anlamına gelir.

Desi Hesaplaması yapmak için gerekli olan en, boy ve yükseklik ölçülerini girmeniz yeterlidir. Burada en ve boy karışıklığı sorun olamayacaktır. Hesaplama işlemi 3 verinin çarpımının 3000'e bölünmesiyle oluşmaktadır. Yani formül : (en*boy*yükseklik)/3000. Yani en yerine boy uzunluğunu boy yerine en uzunluğunu girdiğinde sorun olmayacaktır.

Hesaplama yapmak için aşağıda ki hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Bebek Bezi Birim Fiyat Hesaplama

Bebek bezi fiyat ve tanesini girdiğinizde size bezin tane fiyatını hesaplayan mini program.

 

LGS Puan Hesaplama 2020

LGS Puan Hesaplama

LGS Puan Hesaplama aracında, Doğru ve Yanlış sayılarını girerek puanınızı hesaplayabilirsiniz.

LGS sınavı Sözel Test ve Sayısal Test olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır. LGS 07 Haziran 2020 günü iki oturumda gerçekleştirilecektir.

SÖZEL TESTSoru SayısıSAYISAL TESTSoru Sayısı
Türkçe20Matematik20
T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük10Fen Bilimleri20
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi10
Yabancı Dil10
Toplam :50Toplam :40

İlk oturum olan sözel bölüm 50 soru ve 75 dakika, ikinci oturum olan sayısal bölüm ise 40 soru ve 60 dakika olmak üzere uygulanacaktır. Böylece adaylara her iki oturumda da soru başına ortalama 1,5 dakika süre verilmiş olacaktır.

LGS'nin ilk oturumu olan sözel bölümde Türkçe dersinden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 ve Yabancı Dil dersinden de 10 soru olmak üzere toplamda 50 soru sorulacaktır. İkinci oturum olan sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin her birinden 20'şer soru olmak üzere adaylara toplamda 40 soru sorulacaktır. Böylece her iki oturumda adaylara sorulacak toplam soru sayısı 90 olacaktır.

LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. LGS'de her derse ait testlerde adayın yanlış cevaplamış olduğu soru sayısının üçte biri, ilgili teste ait doğru sayısından çıkarılarak adayın ilgili dersten alacağı ham puan elde edilmektedir.

KDV Tevkifatı Hesaplama

KDV Tevkifatı Hesaplama

KDV Tevkifatı Hesaplama aracında, Matrah, KDV oranı, tevkifat oranı değerlerini giriniz; Kuruşlu rakamlar için "." nokta kullanınız (123.45)

 

 

 

Zarar Hesaplama

Zarar Hesaplama

Zarar Hesaplama aracında, zarar hesaplamanın yanısıra satış(gelir) fiyatı, maliyet tutarı, zarar oranı, brüt zarar gibi hesaplamaları da yapabilirsiniz. Hesaplama yapmak istediğiniz türü seçtikten sonra sizden istenilen 2 bilgiyi girdiğinizde değerler otomatik hesaplanacaktır.

Hesaplama aracına eklenmesini istediğiniz alanları, iletişim bölümünden bize bildirebilirsiniz.

Yapılan hesaplamaları kayıt altında tutup dilediğiniz zaman, dilediğiniz cihazdan düzenlemek için tablolarımızı inceleyebilirsiniz.