• Versiyon 1
  • İndir 1459
  • Dosya Boyutu 42 KB
  • Oluşturulma 12 Kasım 2021

Döviz ortalama maliyet hesaplama Excel

Bu sitede genelde finans üzerine hesaplamalar portföy takibi üzerine paylaşımlar yapmaktayım. Bugün iletişimden Döviz ortalama maliyet hesaplama ile alakalı e-posta geldi. Arkadaşın isteği üzerine Excel döviz kuru çekme programını peakup.org sitesinden indirdikten sonra maliyet hesaplama şablonu ayarladım. Döviz kurları TCMB den çekilmektedir. Anlık kur çekilmektedir.

hesaplama

Excel dosyasında sadece adet ve aldığınız fiyat kademelerini girdiğiniz program sizin ortalama maliyetinizi hesaplayacak. Döviz ortalama maliyet hesaplama excel programında sadece alış kademe olarak yaptım. Ancak ben 100 alış 30 satış 20 alış 40 satış 10 alış 10 alış gibi alış satışlarım karışık olacak derseniz bu excel de maliyet hesaplama yapamazsınız. Burası sadece alış veya satış kademeleri olabilir.  Eğer ki farklı kademelerde alış ve satış için maliyet hesaplama programı isterseniz veya bu excel dosyası ile ilgili konularda hesaptablosunet@gmail.com adresine e-posta atmanız yeterli olur. Genelde bu sitenin çoğu dokümanını kullanıcı isteği ile oluşturuyorum. Bu konuda istek olursa hemen yapar yüklerim.

Ayrıca online olarak Kademeli Kalan Hisse Maliyet Hesaplama üzerinden döviz türlerinde de maliyet hesaplama yapabilirsiniz.