Hafta sonu olduğu için cumartesi günleri çoğu insanın aklına bankalar açık mı, gitsem kapıda kalır mıyım gibi sorular gelmektedir. Bankaların açılış ve kapanış saatlerinden haberdar olarak işlerimizi gerçekleştirebiliriz. Ne yazık ki hafta sonları bankalar kapalıdır.

Cumartesi Bankalar Açık mı
Cumartesi Bankalar Açık mı ?

Bankalar Cumartesi ve Pazar Hariç Hangi Günlerde Hizmet Vermemektedir?

Müşterilerinin sorunlarını kolayca çözen bankalar belirli günlerde hizmet vermemektedir. Peki Cumartesi ve Pazar günleri dışında hangi günlerde hizmet verilmemektedir.

Bu günleri sıralayacak olursak bunlar;

  • 1 Ocak
  • 23 Nisan
  • 1 Mayıs
  • 19 Mayıs
  • 30 Ağustos
  • 29 Ekim
  • 15 Temmuz
  • Ramazan bayramı
  • Kurban bayramı

Tüm bu günlerde bankalar resmi olarak kapalıdır ve hizmet vermemektedir.

Bankaların Mesai Saatleri Ne Zamandır?

Bankaların çalışma saatleri genel olarak özel bankalar ve kamu bankaları olmak üzere ikiye ayrılır. Bu yüzden bankaların açılma ve kapanma saatleri önem arz etmektedir. Bankaların mesai saatleri bankadan bankaya değişmektedir. Genellikle sabah 09.00 açılış, öğlen 12.30 ve 13.30 saatleri öğle arası, 17.00 kapanış saatleridir.

Hafta sonu Çalışan Banka Var Mı?

Cumartesi ve pazar günleri nadir de olsa bazı bankaların bazı şubeleri hizmet vermektedir. Akbank bankasının bazı şubeleri, Garanti bankasının bazı şubeleri, Yapı kredi bankasının bazı şubeleri, Finansbank bankasının bazı şubeleri açıktır. Ayrıca Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, İNG bankaları cumartesi ve pazar günleri kapalıdır.

Cumartesi Ve Pazar Açık Olan Bankaların Çalışma Zamanları Ne Zamandır?

Genel olarak hafta sonu bankaların çalıştıkları zaman aralıkları bulundukları il ve ilçelere göre değişiklik göstermektedir. Fakat çoğu banka 10.00-21.00 ya da 10-00-22.00 saatleri arasında hizmet verirler. Sizler de bulunduğunuz il ve ilçedeki bankaları araştırarak hafta sonu hizmet verip vermediğini kolayca öğrenebilirsiniz. Böylece hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de beklememiş olursunuz.

Hafta sonu Acil İşlemlerinizi Nasıl Halledebilirsiniz?

Resim <a href="https://pixabay.com/tr/users/jillwellington-334088/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=1979674">Jill Wellington</a> tarafından <a href="https://pixabay.com/tr/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=1979674">Pixabay</a>'a yüklendi
Resim Jill Wellington tarafından Pixabay‘a yüklendi

Hafta sonları sizin için acil olan para gönderme, para çekme, havale, EFT ya da kredi işlemlerinizi internet bankacılığı yardımı ile kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Böylece evinizden çıkmak zorunda kalmadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca Bilgisayar veya cep üzerinden yapamadığınız işlemleri müşteri hizmetlerini kullanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Sonuç olarak hafta sonu çoğu banka kapalı olmakla birlikte bazı bankaların bazı şubeleri istisna olarak açıktır.